About Us

Şirketimiz faaliyetine 2013 yılında 900 m² alanda başlamış olup şu anda 1900 m² lik bir alanda saç parça şekillendirme ve işleme konusunda sürekli kendini geliştirerek nitelikli kadrosu ve sürdürülebilir büyümesi ile sektöre ve ekonomiye emin adımlar ile katkı sağlamaya devam etmektedir.

Contact Us

Otomotiv Bileşenlerinin Yeni Dünyasını Yaratmak

Direksiyon Sistemleri

Presteks Kalıp Otomotiv Tekstil San. Tic. A.Ş.

TRAKTÖR VE İŞ MAKİNESİ DİREKSİYON SİSTEMLERİ

Presteks otomotiv traktör ve iş makineleri sektörlerine yönelik komple rot, rot mili, rotbaşı ürünlerini modern tesislerde ürettirmektedir. Rot, rot mili ve rotbaşı ürünlerini Fabbro markası ile satışını gerçekleştirmektedir. 

Rot Başı
Direksiyonu çevirdiğinizde oluşan hareketi tekerlere ileten parçalardır. Rot başı mafsal ve gövdeden oluşmaktadır. Zirai araçlarda rot başları dişi rot başı ve erkek rot başı olarak iki sınıfta değerlendirilir.

Rot Mili
Direksiyondan verilen hareketi, rot başına ileterek, tekerleklerin düşey eksene göre dönmesini sağlayan bağlantı elemanıdır. Direksiyon valfinden gelen kuvveti ileten rot mili, tekerleklerin maksimum dönme hareketini sağlayacak salınım açısında olmalıdır.

Komple Rot
Sürücünün direksiyona verdiği hareketin oluşturduğu moment dişliler yardımıyla aktarılır. Direksiyon valfi ile pompaya iletilen hareketi, direksiyon silindiri rot kolu vasıtasıyla tekerlek taşıyıcısına ve dingil başlarına aktarır.

×